Na slovenský trh prichádza nový štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Myšlienku nosili v hlave už 5 rokov a konečne sa podarilo dať tento projekt dokopy. V Podstate sa dá povedať, že si ho vypýtali fanúšikovia. Na novinke pracovali protagonisti jeden rok, pričom samotné zozbieranie ľudových piesní trvalo najdlhšie.
Na albume s podpolianskymi folklórnymi skladbami skupina Vlčie maky pracovala s prestávkami zhruba jeden rok. „V tomto prípade išlo o zozbieranie menej známych, známych a zabudnutých piesní z Podpoľania, išlo o to, aby sme to všetci vedeli precítiť a aby bol spev, čo najviac príbuzný nášmu folklóru. Po vybratí vhodných skladieb sme si urobili takú jemnú kostru skladieb, vo forme - klavír a spev. A potom sa začalo aranžovať. Niektoré aranžmány sa prispôsobovali pri nahrávaní. Ale vždy musím byť jedna rozhodná osoba – producent, ktorý to vedie, aby sme sa neodkotúľali od danej témy. Kto v ňom účinkuje? Nechajte sa prekvapiť, prezradím len sú to skvelí inštrumentalisti,“hovorí autorka projektu.
Čiže aký bol zámer tohto CD? „Naši cieľom je prepojiť Podpolianske ľudové piesne s menšinovým žánrom ako je jazz, zaranžovať a vytvoriť tak nové diela, ktoré rozšíria diapazón slovenskej folklórnej a jazzovej hudby,“ dopĺňa líderka projektu. „Na tento projekt boli vybratí inštrumentalisti, ktorí sa môžu pochváliť spoluprácou so zahraničnými hviezdami.“
Bude projekt zaujímavý aj pre zahraničných poslucháčov? „Áno, ďalším prínosom je propagácia našej kultúry v oblasti folklórnej hudby a prínos kreativity pre náš spoločenský rozvoj a predstavenie nášho ľudového dedičstva zahraničným poslucháčom, ktorým fúzia s jazzovou hudbou bude blízka. V neposlednom rade tento projekt poskytne príležitosť mladým, slovenským hudobníkom aranžérom a autorom spolupracovať s profesionálmi vo svojom odbore a taktiež priblížiť ich tvorbu širokej verejnosti, ktorá by sa inak o ich existencii nedozvedela.“
Viac sa dozviete už čoskoro na oficiálnych stránkach Hudobnej skupiny Vlčie maky na Facebooku
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.