Štýlová BW grafika obalu prezentuje „Muža v čiernom“ v plnej sile, teda ešte pred jeho viac-menej stareckou epopejou, keď svoj comeback spojil s menom Ricka Rubina a jeho labelom American Recordings.
Najsmutnejšie na odkaze Marianne Faithfull je, že si ju každý pamätá iba ako frajerku Micka Jaggera. Pritom jej album Broken English je jeden z najcitlivejších albumov tej doby.
Všetko v prírode vibruje a skrz túto vibráciu vstupujeme do sveta Stvorenia. Každá vibrácia vytvára pohyb energie na úrovni frekvencie. So vzduchom sa vibrácia stáva zvukom a v jeho neprítomnosti rezonuje cez iné médium, napríklad priestor-čas.
Kým jednoliaty album „Disintegration“ vynikal hlavne atmosférou, dlhšími plochami, reverbami, na albume „Wish“ badať odklon k veselšej a pestrejšej stránke tvorby The Cure pripomínajúcej niektoré singlové piesne z polovice 80. rokov.
Pri tvorbe E.S. konzultovala účinky s odborníkmi z oblasti hudobnej terapie, neurológie, súfizmu (istý druh indického mysticizmu zameraný na islamskú spiritualitu).
Nový album Mira Žbirku - Posledné veci, ktorý uzatvára jeho viac ako päťdesiatročnú autorskú cestu vychádza práve dnes na CD vo vydavateľstve Universal Music.
Americká rocková kapela Styx, pocházející z Chicaga, vznikla v roce 1972 a už skoro 50 let oblažuje posluchače svými exkurzemi do progresívní odnože rockového žánru.
Album ponúka dve muzikantské polohy – Howardov subtílny prejav, miestami silne pripomínajúci Josého Gonzáleza, v spojení s akustickou gitarou a na druhej strane elektroniku v podobe beatov, syntezátorových arpegií a skreslených zvukov.